Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

LOMAKKEEN TÄYTTÖOHJE:
Paina vihreää + -merkin kuvaketta sen koulutuksen kohdalta johon haluat hakea. Haluamasi kurssi menee ostoskoriin. Paina ostoskorissa ilmoittaudu/hakeudu, jolloin pääset täyttämään lomakkeen. Muista tallentaa hakulomakkeesi!

Kuorot

HUOM! Lue ilmoittautumisen ohjeet sivuston alusta!

Lomakkeen täyttämällä voit ilmoittautua Tampereen konservatorion kuoroihin. Kuorotoiminta on maksutonta ja kaikille avointa. (Musiikkiopistolaiset ilmoittautuvat konservatorion Wilmassa kohdassa Kurssitarjotin.)

Kuorot harjoittelevat lukuvuonna 2019-2020 tiistaisin.
Harjoittelupaikkana on Konservatoriotalon luentosali.
Lisätietoja osoitteessa http://tampereenkonservatorio.fi/perusopetus/musiikkiopisto/1776-2/

Opetus alkaa syyskuussa 2019. Pidämme oikeuden aikataulumuutoksiin.

Ilmoittautumislomake konservatorion kuoroon avoinna 7.8.-25.8.2019

ValitseKuoroKuoronjohtajaIlmoittautuminen alkaaViimeinen ilmoittautumispäivä
Valitse Kuorovalmennus (7-8 -vuotiaat)- tiistai klo 17.45-18.45 Tienvieri Kaisa 07.08.2019 15:00 25.08.2019
Valitse Lapsi- ja nuorisokuoro (9-vuotiaat ja sitä vanhemmat )- tiistai 16.15-17.45 Tienvieri Kaisa 07.08.2019 15:00 25.08.2019

Musiikin varhaiskasvatus

HUOM! Lue ilmoittautumisen ohjeet sivuston alusta!

Uusien oppilaiden hakuaika ELOKUUSSA 2019 vapautuville oppilaspaikoille alkaa 7.8.2019 klo 15:00

Ilmoittautuminen on mahdollista kaikkiin toimipisteisiin Annalan, Atalaan, Härmälään, Lamminpäähän, Pyynikintorille, Tammelaan ja Vuorekseen. Mukana on myös paikkoja muskaripajassa, soitinkarusellissa, soittismuskarissa sekä koulujen musikanttiryhmissä.

Tarkemmat yhteystiedot löytyvät kotisivuiltamme http://tampereenkonservatorio.fi/tietoa/
Saman ikätason opetusryhmät ovat sisällöltään yhdenmukaisia.
Tarkemmat ryhmäkuvaukset osoitteessa http://tampereenkonservatorio.fi
Hinnasto osoitteessa http://tampereenkonservatorio.fi/lukukausimaksut-1-8-2019-alkaen/
Opetus alkaa lukujärjestyksen mukaan 26.8. alkaen.
Jos ryhmä on tullut täyteen, ovat hakuajan puitteissa hakemuksen jättäneet hakijat automaattisesti jonossa.

Oppilas tulee ilmoittaa oman syntymävuoden tai vuotta nuorempien mukaiseen ryhmään. Väärään ikäryhmään tehdyt ilmoitukset voidaan jättää ilman erillisilmoitusta huomioimatta.

Ilmoittauttautumislomake muskariin, karuselliin, pajoihin ja soitinryhmiin avoinna 7.8.-25.8.

ValitseToimipisteRyhmäIkäryhmä ja opetusaikaIlmoittautuminen alkaaIlmoittautuminen päättyyOpettajaSyntymävuosiLisätietoja
Valitse Annala Muskari Annala 1-2 v (2018-2017) tiistai 16.30-17.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2017 tai 2018 ANNALA (Metsäniityn päiväkoti, Ruskontie 2)
Valitse Annala Muskari Annala 3-4 v (2016-2015) tiistai 15.30-16.15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2015 tai 2016 Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua
Valitse Annala Muskari Annala 5-6 v (2014-2013) tiistai 17.15-18.15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2013 tai 2014 ANNALA (Metsäniityn päiväkoti, Ruskontie 2)
Valitse Atala Musikanttiryhmät koululaisille Atalan koulun Musikantti 1.-2. lk (2012-2011) torstai 15.45-16.30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2011 tai 2012 ATALA (Atalan koulu, Pulkkakatu 1). Ryhmä on tarkoitettu ensisijaisesti Atalan koulun oppilaille. Musikantit kokoontuvat koulutuntien päätyttyä koulujen musiikkiluokissa kerran viikossa.
Valitse Atala Muskari Atala 1-2 v (2018-2017) maanantai 16.00-16.30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2017 tai 2018 ATALA (Atalan koulu, Pulkkakatu 1)
Valitse Atala Muskari Atala 3 v (2016) maanantai 16.45-17.30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2016 ATALA (Atalan koulu, Pulkkakatu 1)
Valitse Atala Muskari Atala 4 v (2015) torstai 16.45-17.30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2015 Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua
Valitse Atala Muskari Atala 5 v (2014) maanantai 17.45-18.45 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2014 ATALA (Atalan koulu, Pulkkakatu 1)
Valitse Härmälä Musikanttiryhmät koululaisille Härmälän koulun Musikantti 1.-2. lk (2012-2011) torstai 14.15–15.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2012 HÄRMÄLÄ (Talvitien koulu ja päiväkoti, Talvitie 24). Ryhmä on tarkoitettu ensisijaisesti Härmälän koulun oppilaille. Musikantit kokoontuvat koulutuntien päätyttyä koulujen musiikkiluokissa kerran viikossa.
Valitse Härmälä Muskari Härmälä 1-2v (2018–2017) torstai 15.30–16.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2017 tai 2018 HÄRMÄLÄ (Talvitien koulu ja päiväkoti, Talvitie 24)
Valitse Härmälä Muskari Härmälä 3-4v (2016–2015) torstai 16.15–17.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2015 tai 2016 HÄRMÄLÄ (Talvitien koulu ja päiväkoti, Talvitie 24)
Valitse Härmälä Muskari Härmälä 5-6v (2014–2013) torstai 17.15–18.15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2013 tai 2014 HÄRMÄLÄ (Talvitien koulu ja päiväkoti, Talvitie 24)
Valitse Lamminpää Musikanttiryhmät koululaisille Lamminpään koulun Laulumusikantti 1-2. lk (2012-2011) maanantai 14.15–15.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Laakso Sanna 2011 ja 2012 LAMMINPÄÄ (Lamminpään koulu, Kortesuontie 27) Ryhmä on tarkoitettu ensisijaisesti Lamminpään koulun oppilaille. Musikantit kokoontuvat koulutuntien päätyttyä koulujen musiikkiluokissa kerran viikossa.
Valitse Lamminpää Muskari Lamminpää 1-2v (2018–2017) maanantai 16.15–16.45 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Laakso Sanna 2017 tai 2018 LAMMINPÄÄ (Lamminpään koulu, Kortesuontie 27)
Valitse Lamminpää Muskari Lamminpää 3-4v (2016–2015) maanantai 17.00–17.45 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Laakso Sanna 2015 tai 2016 LAMMINPÄÄ (Lamminpään koulu, Kortesuontie 27)
Valitse Lamminpää Muskari Lamminpää 5-6v (2014–2013) maanantai 18.00–19.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Laakso Sanna 2013 tai 2014 LAMMINPÄÄ (Lamminpään koulu, Kortesuontie 27)
Valitse Pyynikki Soitinryhmäopetusta vuonna 2014-syntyneille Alttoviuluryhmä 5v (2014) - tiistai klo 18:30-19:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2014 PYYNIKKI (Konservatoriotalo, F.E. Sillanpään katu 9). Pieniryhmäopetusta 3 oppilasta/ryhmä, 45 min yhteinen soittotunti/vko, 32 kertaa lukuvuoden aikana. Soittimen voi vuokrata konservatoriolta.
Valitse Pyynikki Soitinryhmäopetusta vuosina 2011 ja 2012 -syntyneille Saksofoniryhmä 7-8v (2012-2011) - keskiviikko klo 17:15-18:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Linnovaara Suvi 2011 tai 2012 PYYNIKKI (Konservatoriotalo, F.E. Sillanpään katu 9). Pieniryhmäopetusta 3 oppilasta/ryhmä, 45 min yhteinen soittotunti/vko, 32 kertaa lukuvuoden aikana. Soittimen voi vuokrata konservatoriolta.
Valitse Pyynikki Soitinryhmäopetusta vuosina 2011 ja 2012 -syntyneille Viuluryhmä 7-8v (2012-2011) - keskiviikko klo 17:30-18:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Koskela Silva 2011 tai 2012 PYYNIKKI (Konservatoriotalo, F.E. Sillanpään katu 9). Pieniryhmäopetusta 3 oppilasta/ryhmä, 45 min yhteinen soittotunti/vko, 32 kertaa lukuvuoden aikana. Soittimen voi vuokrata konservatoriolta.
Valitse Tammela Musikanttiryhmät koululaisille Tammelan koulun Musikantti 1.-2. lk (2012-2011) maanantai 13.15–14.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2011 tai 2012 TAMMELA (Tammelan koulun tilat, Ilmarinkatu 17). Ryhmä on tarkoitettu ensisijaisesti Tammelan koulun oppilaille. Musikantit kokoontuvat koulutuntien päätyttyä koulujen musiikkiluokissa kerran viikossa.
Valitse Tammela Muskari ja kuvista Tammela Kuvismuskari 1-2v (2017–2018) maanantai 16.45 – 17.30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2017 tai 2018 Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua
Valitse Tammela Muskari ja kuvista Tammela Kuvismuskari 3-4v ( 2016–2015) maanantai 15.30 – 16.30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2015 tai 2016 TAMMELA (Sara Hildén -akatemian tilat, Ilmarinkatu 17) Kuvismuskarissa tutustutaan musiikin ja kuvataiteen tunnelmiin leikkien ja kokeillen.
Valitse Tammela Muskari ja kuvista Tammela Kuvismuskari 5-6v (2014–2013) maanantai 17.45–19.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Honkela Ulla-Kaisa 2013 tai 2014 Ryhmää täynnä, jonoon voi ilmoittautua.
Valitse Vuores Muskari Vuores 1-2v (2018–2017) keskiviikko 15.30–16.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2017 tai 2018 VUORES (Vuoreksen koulu, Rautiolanrinne 2)
Valitse Vuores Muskari Vuores 3-4v (2016 – 2015) keskiviikko 16.15–17.00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2015 tai 2016 Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua.
Valitse Vuores Muskari Vuores 5-6v (2014–2013) keskiviikko 17.15–18.15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Säätelä Annika 2013 tai 2014 VUORES (Vuoreksen koulu, Rautiolanrinne 2)

Musiikkiopisto


Valitse haluamasi koulutuslomake painamalla ryhmän nimen edessä olevaa + -painiketta, jolloin hakulomake siirtyy ostoskoriin sivun oikeassa ylälaidassa. Ostoskorista pääset eteenpäin hakemukselle painamalla Ilmoittaudu/Hakeudu -painiketta.
Järjestelmä pyytää seuraaksi hyväksymään käyttöehdot, jotka hyväksymällä pääset täyttämään hakemuksen.
Hakeutuminen ei vaadi tunnuksia Wilmaan, ainoastaan toimivan sähköpostiosoitteen, johon vahvistusviesti lähetetään.

Ongelmatilanteissa auttaa opintotoimisto@tampereenkonservatorio.fi

Ei aktiivisia koulutuksia.

Tanssin varhaiskasvatus

HUOM! Lue ilmoittautumisen ohjeet sivuston alusta!
Uusien oppilaiden hakuaika ELOKUUSSA 2019 vapautuville oppilaspaikoille alkaa 7.8.2019 klo 15:00

Ilmoittautuminen on mahdollista kaikkiin toimipisteisiin, yhteystiedot löytyvät kotisivuiltamme.
http://tampereenkonservatorio.fi/leikkikoulut/tanssin-varhaiskasvatus/
Hinnasto osoitteessa http://tampereenkonservatorio.fi/lukukausimaksut-1-8-2019-alkaen/

Oppilas tulee ilmoittaa oman syntymävuoden tai vuotta nuorempien mukaiseen ryhmään. Väärään ikäryhmään tehdyt ilmoitukset voidaan jättää ilman erillisilmoitusta huomioimatta.

Opetus Pyynikin Trikoolla:
Pyhäranta 7 D, 33230 Tampere

Opetus Vuoreksessa:
Hokaus-päiväkodin salissa,
Mäyränmäenkatu 2, 33720 Tampere

Opetus Lielahdessa:
Lielahden kirjaston Tuike-sali
Lielahtikeskus, Antti Possin kuja 1, 33400 Tampere

Ilmoittauttautumislomake tanskariin ja tanssin alkeisryhmiin avoinna 7.8.-25.8.

ValitseToimipisteTanssin varhaiskasvatusIlmoittautuminen alkaaIlmoittautuminen päättyyOpettajaLisätietoja
Valitse Lielahti Lielahti - Alkeet 1-2 (7-9v.) - Nyky-jazz/pop - maanantai 18:00-19:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Silvennoinen Anu Ryhmässä hyvin tilaa!
Valitse Lielahti Lielahti - Perhetanssi (6kk-3v+aikuinen) - maanantai 16:30-17:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Silvennoinen Anu
Valitse Lielahti Lielahti - Tanskari (4-6v) - maanantai 17:15-18:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Silvennoinen Anu Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Alkeet 1-2 (7-9v) - Baletti - tiistai 17:30-18:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua.
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Alkeet 1-2 (7-9v) - Nyky-jazz/pop - keskiviikkona 17:25-18:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Alkeet 1-2 (7-9v) - Poikien tanssi - maanantai 17:15-18:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Adamson Russell
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Alkeet 2 (8-9v) - Baletti - keskiviikkona 16:25-17:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Alkeet 2 (8-9v) - Jazz/pop - maanantai 18:15-19:15 07.08.2019 15:00 19.08.2019 Adamson Russell Ryhmä täynnä, ei ilmoittautumisia
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Alkeet 2 (8-9v) - Nyky - tiistai 16:25-17:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Kuha Linda Ryhmässä hyvin tilaa!
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Taaperotanssi (2v+aikuinen) - keskiviikkona 17:15-17:45 07.08.2019 23:59 13.08.2019 Silvennoinen Anu Ryhmä täynnä, ei ilmoittautumisia.
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Taaperotanssi (2v+aikuinen) - torstai 16:30-17:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju Ryhmässä hyvin tilaa!
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Tanskari (3-4v) - keskiviikkona 16:30-17:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Silvennoinen Anu Ryhmässä hyvin tilaa!
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Tanskari (3-4v) - torstai 17:45-18:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Tanskari (4-5v) - keskiviikkona 17:45-18:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Silvennoinen Anu
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Tanskari (4-5v) - torstai 17:00-17:45 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Tanskari (5-6v) - keskiviikkona 18:40-19:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Silvennoinen Anu
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Tanskari (5-6v) - torstai 18:40-19:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Pyynikin Trikoo Pyynikki - Tarzan Poikien tanssi (4-6v) - tiistai 18:30-19:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Kuha Linda Ryhmässä hyvin tilaa!
Valitse Vuores Vuores - Alkeet 1-2 (7-9v.) - Baletti - maanantai 18:30-19:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju Ryhmässä hyvin tilaa!
Valitse Vuores Vuores - Tanskari (3-4v) - maanantai 17:00-17:45 07.08.2019 15:00 13.08.2019 Virkkunen Maiju Ryhmä täynnä, ei ilmoittautumisia.
Valitse Vuores Vuores - Tanskari (4-6v) - maanantai 17:45-18:30 07.08.2019 15:00 12.08.2019 Virkkunen Maiju Ryhmä täynnä, ei ilmoittautumisia.

Tanssiopisto

HUOM! Lue ilmoittautumisen ohjeet sivuston alusta!
Uusien oppilaiden hakuaika ELOKUUSSA 2019 vapautuville oppilaspaikoille alkaa ma 13.5.2019 klo 15:00

Tanssiopistoon hakeutuvat ilmoittautuvat ensisijaisesti tasoryhmiin ja lajiin, mutta lopullinen sijoittuminen ja valinnaiset aineet varmistuvat vasta tutustumisviikon jälkeen.

Tässä vaiheessa hakija ilmoittautuu VÄHINTÄÄN KAHDEN (2) LAJIN OPETUSRYHMIIN oman tasonsa mukaan.
Perustason opintoja on 240 min/viikossa, syventäväntason opintoja 300 min/viikossa.
Tasoryhmien kuvaukset löytyvät osoitteesta http://tampereenkonservatorio.fi/perusopetus/tanssiopisto/tanssi-info/
Hinnasto osoitteessa http://tampereenkonservatorio.fi/lukukausimaksut-1-8-2019-alkaen/
Perusopinnot ja syventävät opinnot on tarkoitettu yli 9-vuotiaille. Päätanssilajiksi voi valita baletin, nyky- tai jazztanssin.
Sivu- tai valinnaisaineiksi voi valita muita tarjolla olevia tanssilajeja, Periodiopetuksena järjestetään eri tanssilajeja ja esityksien valmistamista. Pojille on tarjolla omia tunteja.
Perusopinnot kestävät 4-5 vuotta ja syventävät opinnot 2-3 vuotta.

Tanssiopistoon hakeutuvat ilmoittautuvat ensisijaisesti tasoryhmiin ja lajiin,
mutta lopullinen sijoittuminen ja valinnaiset aineet varmistuvat syyslukukauden alun tutustumisviikon jälkeen.
Hakija ilmoittautuu vähintään kahden lajin opetusryhmiin oman tasonsa mukaan.
Perustason opintoja on 240 min/viikossa, syventävän tason opintoja 300 min/viikossa.

Tutustumisviikon aikana voi hakija osallistua lukujärjestyksen mukaiseen opetukseen.
Tutustumistunnit pidetäään lukukauden alussa viikolla 34.

Lukujärjestykset 2019-2020 osoitteessa http://tampereenkonservatorio.fi/perusopetus/tanssiopisto/
(pidämme oikeuden aikataulumuutoksiin).

Tanssiopiston opetus järjestetään Pyynikin Trikoon tiloissa osoitteessa Pyhäranta 7 D.

Ilmoittautumislomake tanssiopiston opetukseen avoinna 7.-25.8.2019

ValitseTasoTanssiopistoIlmoittautuminen alkaaIlmoittautuminen päättyy klo 23:59OpettajaLisätietoja
Valitse Edistyneet Edistyneet - Jazz/pop - maanantai 19:30-21:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Adamson Russell
Valitse Edistyneet Edistyneet - Jazz/pop - torstai 16:25-17:55 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Adamson Russell
Valitse Edistyneet Edistyneet - Nyky - keskiviikkona 19:35-21:05 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Kuha Linda
Valitse Edistyneet Edistyneet - Nyky - tiistai 19:35-21:05 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Kuha Linda
Valitse Edistyneet/Syventävät Edistyneet/Syventävät - Baletti - tiistai 17:45-19:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra
Valitse Edistyneet/Syventävät Edistyneet/Syventävät - Baletti - torstai 17:55-19:55 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra
Valitse Edistyneet/Syventävät Edistyneet/Syventävät - Kärkitossu - maanantai 16:30-17:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra
Valitse Edistyneet/Tanssiva Edistyneet/Tanssiva - Baletti - perjantai 18:00-19:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra Tanssiva-opintoihin erillinen hakuaika ja pääsykoe
Valitse Edistyneet/Tanssiva Edistyneet/Tanssiva - Baletti - torstai 19:35-21:05 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra Tanssiva-opintoihin erillinen hakuaika ja pääsykoe
Valitse Edistyneet/Tanssiva Edistyneet/Tanssiva - Kärkitossu - tiistai 16:45-17:45 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra Tanssiva-opintoihin erillinen hakuaika ja pääsykoe
Valitse Jatko 2 Jatko 2 - Baletti - maanantai 17:30-19:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra
Valitse Jatko 2 Jatko 2 - Baletti - perjantai 16:30-18:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra
Valitse Jatko 2 Jatko 2 - Jazz/pop - maanantai 19:30-21:00 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Rannisto Janita
Valitse Jatko 2 Jatko 2 - Jazz/pop - perjantai 18:00-19:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Rannisto Janita
Valitse Jatko 2 Jatko 2 - Kärkitossu - tiistai 19:25-20:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Porspakka Petra Ryhmä täynnä, jonoon voi ilmoittautua
Valitse Jatko 2 Jatko 2 - Nyky - keskiviikkona 19:35-21:05 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Hoisko Maija
Valitse Jatko 2 Jatko 2 - Nyky - torstai 16:25-17:55 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Hoisko Maija
Valitse Jatko/Edistyneet Jatko/Edistyneet - Street/akro - maanantai 16:15-17:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Adamson Russell
Valitse Perus 2 Perus2 - Kaarre Nyky - keskiviikkona 18:35-19:35 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Hoisko Maija
Valitse Perus 2 Perus2 - Kaarre Nyky - torstai 17:55-18:55 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Hoisko Maija
Valitse Perus 2 Perus2 - Loikka Jazz/pop - maanantai 18:15-19:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Rannisto Janita
Valitse Perus 2 Perus2 - Loikka Jazz/pop - perjantai 16:45-17:45 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Rannisto Janita
Valitse Perus 2 Perus2 - Plie Kärkitossu - tiistai 19:35-20:35 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Perus 2 Perus2 - Tendu Baletti - tiistai 16:30-17:30 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Perus 2 Perus2 - Tendu Baletti - torstai 19:25-20:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Perus 2 Perus2 - Tendu Kärkitossu - keskiviikko 19:35-20:35 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Perus/Jatko Perus/Jatko - Poikien tanssi (yli 9v) - torstai 19:05-20:05 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Adamson Russell
Valitse Perus1/Perus2 Perus1/Perus2 - Laukka Jazz/pop - keskiviikkona 16:25-17:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Rannisto Janita
Valitse Perus1/Perus2 Perus1/Perus2 - Laukka Jazz/pop - maanantai 17:15-18:15 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Rannisto Janita
Valitse Perus1/Perus2 Perus1/Perus2 - Plie Baletti - keskiviikkona 18:25-19:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Perus1/Perus2 Perus1/Perus2 - Plie Baletti - tiistai 18:35-19:35 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Virkkunen Maiju
Valitse Perus1/Perus2 Perus1/Perus2 - Swingi Nyky - keskiviikkona 17:25-18:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Kuha Linda
Valitse Perus1/Perus2 Perus1/Perus2 - Swingi Nyky - tiistai 17:25-18:25 07.08.2019 15:00 25.08.2019 Rannisto Janita